0 
تانک رضوانی رسماً معرفی شد.
تانک رضوانی رسماً معرفی شد.

تانک رضوانی رسماً معرفی شد

شرکت رضوانی موتور فعالیت خود را با معرفی خودروی اسپرت بیست ( Beast به معنای جانور) آغاز کرد. به‌ تازگی نیز خبر رسید این شرکت در حال کار بر روی ساخت یک SUV منحصر به‌ فرد است و حالا این خودرو که تانک نام دارد رسماً معرفی شده است. این خودرو به‌عنوان یک SUV افراطی عملکرد بالا برای هر چالش آنرود یا آفرودی طراحی شده است و مناسب کسانی است که نمی‌خواهند با یک تویوتا لندکروزر یا جیپ رانگلر به آفرود یا تپه‌های ماسه‌ای بروند.

Rezvani Tank 4

رضوانی گفته است که در طراحی تانک از وسایل نقلیهٔ نظامی الهام گرفته که این ادعا را با نگاه به استایل بیرونی خودرو به‌ وضوح می‌توان متوجه شد. در طراحی بیرونی این ماشین خطوط زاویه‌ دار فراوان و حجم‌های گوناگونی بکار رفته درحالی‌ که در آن پنجره‌هایی مشابه خودروهای نظامی و لاستیک‌های پهن شیاردار برای کشش بهتر به چشم می‌خورد. علاوه بر این، یک ردیف چراغ   LEDکمکی هم روی سقف خودرو نصب شده که نور بیشتری را در شب فراهم می‌کنند. رضوانی تانک همچنین اوورهنگ‌های بسیار کوتاهی هم دارد که موجب سهولت در بالا رفتن از تپه‌ها و موانع می‌گردد.

Rezvani Tank 12

اما برخلاف طراحی بی‌نظیر بیرونی، کابین تانک طراحی ساده‌ای دارد که البته برخلاف استایل خشن بیرونی، بسیار لوکس و راحت است. در اینجا وجود پنج صندلی و نمایشگر 7.9 اینچی سیستم اطلاعاتی- سرگرمی در میانهٔ داشبورد از موارد قابل‌ ذکر هستند درحالی‌ که به نظر می‌رسد سیستم تهویهٔ آن از نوع یک منطقه‌ ای باشد؛ اما علاوه بر این، یک پکیج آپشنال هم برای این خودرو قابل سفارش است که شامل تودوزی چرمی و پوشش جیر سقف می‌شود. برای بهبود دسترسی به صندلی‌های عقب نیز درهای تانک به شیوهٔ موسوم به خودکشی طراحی شده‌اند.

Rezvani Tank 15

در سینهٔ این هیولای آفرود یک نیروگاه 6.4 لیتری V8 قرار گرفته که 500 اسب بخار قدرت و 583 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و به هر چهارچرخ انتقال می یابد؛ با این‌ حال رضوانی هنوز هیچ اطلاعاتی از عملکرد تانک را اعلام نکرده ولی حداقل در خط مستقیم باید خودروی سریعی باشد. همچنین این شرکت برای تانک دو پکیج آفرود را هم ارائه کرده است که توانایی‌های خارج جاده‌ای آن‌ را ارتقاء می‌دهند. این پکیج‌ها شامل مواردی چون افزایش 15 سانتیمتری ارتفاع و کمک‌فنرهای Fox می‌شود. ارتفاع بیشتر نیز امکان نصب تایرهای آفرود 37 اینچی را برای خودرو فراهم می‌کند.

Rezvani Tank 1

برای کسانی که به امنیت و ایمنی اهمیت می‌دهند نیز رضوانی به‌ صورت سفارشی با زره کِولار، شیشه‌های ضدگلوله، تایرهای پنچررو در سطح نظامی و حافظت بیشتر از باک سوخت، رادیاتور و کف خودرو، تانک را به‌ طور کامل زره‌ پوش می‌کند. علاوه بر این، حتی سیستم دید در شب با دوربین حرارتی هم برای این SUV قابل سفارش است. قیمت تانک از 178,500 دلار آغاز می‌شود و رضوانی از چند ماه پیش پذیرش سفارشات خرید آن‌ را آغاز کرده است. نخستین نمونه‌های این SUV منحصر به‌ فرد تا پیش از پایان سال جاری تحویل داده خواهد شد.

Rezvani Tank 10

 

نوشتن دیدگاه