0 
فولکس واگن تیگوان
فولکس واگن تیگوان

 

فولکس واگن Tiguan

یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی جهان فولکس واگن ( Volkswagon ) است. این شرکت آلمانی در سال 1930 به دستور آدلف هیتلر رهبر وقت آلمان نازی بنا نهاده شد. هدف تاسیس این شرکت بنا به تقاضای هیتلر از فردیناند پورشه ، ساخت خودرویی بوده که اکثریت مردم توانایی خرید آن را داشته باشند. در نتیجه این شرکت فولکس واگن نامیده شد که در زبان آلمانی " خودروی مردم "معنا می شود.

 Volkswagen logo

شرکت فولکس واگن اقدام به معرفی جدیدترین خودروی خود با نام تیگوان نموده است. در واقع می توان این تحول را انقلاب نامید. چراکه اولین گروه خودروهای فولکس واگن در کلاس SUV ( شاسی بلند ) است که روی پلتفرم MQB پیاده سازی شده است. طراحان برای این خودرو تلاش فراوانی نموده اند تا ظاهری اسپرت و با کیفیت داشته باشد. با دقت بیشتر روی این خودرو متوجه می شویم فولکس واگن در نهایت ظرافت تیگوان را طراحی نموده است. چراغ ها ی جلو دارای نوار LED می باشند و در کنار جلو پنجره که دارای خطوط کرومی رنگ می باشد جلوه ای زیبا به نمای روبرو بخشیده است. در وسط جلو پنجره همیشگی فولکس واگن لوگوی این شرکت با رنگ کرومی خود نمایی می کند. روی کاپوت خطوط برآمده ای وجود دارند که نمای روبرویی را عضلانی تر نمایش می دهد. در قسمت عقب خودرو نیز کیفیت طراحی به چشم می خورد. چراغ های عقب هماهنگی خاصی با طراحی چراغ های جلو دارند و اشکال زاویه دار با خطوط تیز ابعاد آن ها را تشکیل می دهد. درون این چراغ ها نوارهایی طراحی شده است که با روشن شدن آن ها زیبایی نمای پشت خودرو چندین برابر می شود.

tiguan volkswagon

طراحی داخلی تیگوان نیز از طراحی خارجی آن پیروی می کند. در بخش های مختلف خطوط تیز و زاویه دار به چشم می خورند. وسط داشبورد یک صفحه نمایش 8 اینچی قرار داده شده است. کلیدهای کنترل سیستم تهویه زیر صفحه نماش و وسط کنسول قرار گرفته اند. با این حال اکثر بخش های کنترلی به سمت راننده متمایل شده اند. کلیدهای کنترلی و حالت های رانندگی در اطراف دسته دنده جای گرفته اند. فرمان تیگوان از یک طراحی حرفه ای بهره می برد که این طراحی باعث شده فرمان بسیار خوش دست باشد. وجود کلیدهای کنترلی برای سیستم های مختلف به زیبایی فرمان افزوده است.

Tiguan Interior

فولکس واگن تیگوان به یک موتور 4 سیلندر 2 لیتری مجهز است. این موتور می تواند 200 اسب بخار قدرت تولید نماید. سیستم انتقال قدرت این خودرو یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک است که دارای سه حالت تیپ ترونیک ، اسپورت و داینامیک شیفت می باشد. به صورت استاندارد قدرت گیربکس به چرخ های جلو منتقل می شود. ولی در صورت تمایل به وسیله یک دیفرانسیل 4Motion قدرت به هر چهار چرخ انتقال پیدا می کند و به اصطلاح سیستم انتقال قدرت AWD می گردد.

 tiguan back

ازجمله تجهیزات یکی از مجهز ترین خودروهای SUV دنیا ( تیگوان ) می توان به کروز کنترل ، فرمان چرم چند منظوره و استارت بدون کلید ( دکمه استارت ) اشاره نمود. این خودرو به سیستم تهویه اتوماتیک و سیستم کنترل هوای داخل کابین مجهز است. و اما برای ایمنی بیشتر در رانندگی ، تیگوان دارای سیستم ترمز خودکار ، نظارت به محیط اطراف و ترمز اضطراری می باشد. ترمز اضطراری به جلوگیری از برخورد کمک می نماید. البته امکانات دیگری مانند گرم کن صندلی و تنظیم برقی صندلی های جلو در مدل فول آپشن این خودرو وجود دارد. یکی از آپشن های مهم تیگوان دوربین 360 درجه می باشد که به سهولت رانندگی و پارک کردن کمک می نماید. البته تجهیزات رفاهی ایمنی که در کمتر اتومبیلی دیده می شود در تیگوان وجود دارد مانند بازکردن درها در مواقع حساس و سیستم کنترل ترافیکی.       

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه