0 
ویتا V5
ویتا V5

معرفی خودرو ویتا ( راین ) V5

ویتا V5 محصول کمپانی فاو است. FAW ( First Automotive Works ) یکی از اولین خودروسازهای کشور چین می باشد. ویتا V5  که در نمایشگاه شیراز رونمایی شد قرار است به وسیله خودروسازی راین وارد بازار ایران شود. گروه خودرو سازی راین یکی از زیر مجموعه های کرمان موتور می باشد که کار خود را با مونتاژ ورنا و آوانته آغاز نمود و پس از قطع همکاری با هیوندای با یکی از کمپانی های برجسته چین یعنی گریت وال شروع به همکاری نمود.

faw logo

ویتا V5 جزو آن گروه از خودروهای ارزان قیمت خودروسازی فاو است. در رابطه با موضوع طراحی ظاهری این خودرو چیز زیادی برای ارائه ندارد. در واقع سازنده آن از صرف وقت و هزینه برای ظاهر آن خودداری نموده تا قیمت تمام شده خودرو کاهش یابد. در نمای جانبی شباهت بسیار زیاد آن به تندر 90 انکار ناپذیر است. اما در قسمت عقب برای ایجاد کمی تغییر از یک طراحی متفاوت و عجیب برای چراغ ها و صندوق استفاده شده است. رینگ تایرها 14 اینچ است ولی با توجه به چینی بودن خودرو از آنچه باید باشد کوچک تر می باشد.

 

faw vita V5

داخل کابین خودرو نیز از طراحی ظاهری آن چندان پیشی نداشته و متریال قطعات آن عمدتا از پلاستیک است. با این حال داشبورد مشکی رنگ آن دارای یک نوار کرومی است و فرمان نیز یک طراحی دو رنگ و سه پره ای دارد که از سادگی بیش از اندازه داخل کابین می کاهد. البته جایگیری مناسب کلیدهای سیستم صوتی و تهویه را نمی توان نادیده گرفت. صفحه کیلومتر V5 نیز از جذابیت قابل قبولی بهره می برد. صندلی های عقب این خودرو مانند رقیب آن L90 است که از نظر فضا برای سر و پای سرنشینان چندان مناسب نیست. البته گفتنی است که از معایب کابین می توان به ورود صدای موتور ، لاستیک ها و صدای باد اشاره نمود.

 

VITA V5 INTERIOR

از نظر ایمنی باید گفت متاسفانه با توجه به استانداردهای کشور چین این خودرو جزء ضعیف ترین خودروهای چینی قرارگرفته است ( کسب تنها 2 ستاره از موسسه ارزیابی خودروهای جدید چینی ) که به عنوان یک اتومبیل جدید چنین امتیازی پذیرفتنی نیست. با این حال V5 مجهز به ایربگ برای راننده و سرنشین کنارش است. در ساخت این خودرو از ترمزهای دیسکی و کاسه ای استفاده شده است.

وزن خودرو ویتا V5 حدود 995 کیلوگرم است. که حدود 11 ثانیه طول میکشد تا سرعت آن از صفر به 100 کیلومتر برسد. البته حداکثر سرعت خودرو 180 کیلومتر بر ساعت می باشد. ظرفیت باک آن 45 لیتر بوده که با توجه به مصرف 7 لیتر در 100 کیلومتر حجم مناسبی می باشد.

سیستم تعلیق این خودرو در جلو از نوع مک فرسون و در قسمت عقب از نوع مستقل می باشد که منجر به یک رانندگی ساده و راحت برای راننده می شود.

V5 Rayen

 

با توجه به هدف ارزان سازی خودروی V5 نباید انتظار امکانات زیادی را داشت با این حال فرمان برقی یکی از امکانات قابل توجه آن به شمار می رود. همچنین سیستم کنترل باد تایرها و سنسور پارک عقب نیز برای آن تعبیه شده است. از عمده ترین امکانات دیگر می توان از آینه بغل برقی ، سیستم صوتی MP3 به همراه USB و صندلی های چرمی یاد کرد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه