0 
هایما S5
هایما S5

معرفی خودرو هایما S5

یکی از فاکتورهای اساسی برای تولید کنندگان خودرو بررسی تقاضای بازار است. با توجه به رشد چشمگیر تقاضای خودروهای شاسی بلند ( SUV ) ایران خودرو تولید چنین محصولاتی را آغاز نموده است. در ابتدا تولید هایما S7 و اکنون تولید یکی دیگر از افراد خانواده هایما یعنی Haima S5 در دستور کار این شرکت قرار گرفته است و به زودی وارد بازار خواهد شد. در اینجا به بررسی اجمالی این خودرو در کلاس SUV می پردازیم.

Haima logo.1

هایما S5

Haima S5 در کلاس SUV ولی با این حال جمع و جور طراحی شده است. می توان اینگونه بیان کرد که 4 سرنشین در آن فضای کافی دارند. البته فضای بار آن 320 لیتر در نظر گرفته شده است که برای خودروهای در این کلاس کمی کوچک می باشد. فضای جلو پا و فضای در نظر گرفته شده برای سر مناسب است و سرنشینان قد بلند در این خودرو احساس راحتی می کنند. شیشه جلو و ضخامت ستون های جلویی به صورتی طراحی شده است که دید کافی را برای راننده تامین می کند. داخل کابین جنس قطعات از چرم و پلاستیک استفاده شده است. در قسمت وسط داشبورد یک نمایشگر 7 اینچی با یک سایه بان وجود دارد که پایین آن سیستم تهویه با دو خروجی هوا و سیستم پخش هم در زیر آن ها قرار گرفته اند. در قسمت کنسول وسط تنها دسته دنده و کلیدهای شیشه بالابر هر چهار شیشه وجود دارد.

 

haima s5 interior

 

در طراحی بدنه نیز مدرنیته به خوبی رعایت شده است. یک جلو پنجره نسبتا بزرگ به همراه چراغ های بزرگ که به زیبایی بیشتر S5 کمک شایانی می نماید. خطوط برجسته روی کاپوت ظاهری عضلانی به ان بخشیده تا نسبت به چراغ ها و جلو پنجره تناسب حفظ شود. همچنین وجود دو چراغ روی سپر جلو جایی برای ایراد گرفتن نمی گذارد. در نمای جانبی دو خط برجسته وجود دارد که یکی دستگیره های در جلو و عقب را به هم وصل می کند و دیگری در قسمت پایین درها به موازات خط اول کشیده شده است. در بخش عقب خودرو نیز چراغ های بزرگ همچنین برجستگی ها و فرو رفتگی هایی در نظر گرفته شده است که به عظمت نمای آن می افزاید . وجود دو چراغ در سپر عقب این خودرو نیز از سادگی بیش از حد آن می کاهد.

haima s5

همان گونه که پیش تر گفته شد هایما S5 یک خودروی مدرن است. و از نظر تجهیزات نیز در جایگاه مناسبی قرار گرفته است. از جمله این تجهیزات می توان به استارت دکمه ای ، فرمان هیدرولیک و سیستم تهویه مطبوع خودکار اشاره نمود. این خودرو چراغ های دی لایت ( Daylight ) ، سانروف و آینه های برقی که مجهز به گرمکن هستند را در معرفی آپشن های خود دارد. همچنین برای آسودگی بیشتر سرنشینان ، پشتی صندلی های عقب تا شو بوده و صندلی راننده و مسافر جلو نیز در 4 جهت قابلیت تنظیم دارند. آیینه داخل اتومبیل الکتروکرومیک تعبیه شده و خودرو به سنسور و دوربین دنده عقب مجهز است. گفتنی است برای امنیت بیشتر در هنگام بروز حادثه درهای خودرو باز می شود.

 haima s5 back.1

از نظر فنی این خودرو دارای یک موتور  توربو 4 سیلندر است که حجم آن 1.5 لیتر می باشد. این موتور توان تولید 163 اسب بخار را دارد. این خودرو محرک جلو ( قدرت موتور به چرخ های جلویی منتقل می شود. ) به یک گیربکس CVT  مجهز است. با وجود وزن بالا یعنی 1400 کیلوگرم شتاب گیری آن قابل قبول می باشد. سیستم تعلیق هایما S5 به گونه ای طراحی شده است که ناهمواری های زیادی را خنثی می نماید.

 

 

نوشتن دیدگاه